Odzież sportowa

ubranie sportowe

Odzież sportowa robiona jest z różnych materiałów. Na przykład z materiałów nieprzemakalnych, materiałów przepuszczające powietrze, ale i nie tylko. Dresy materiałowe najbardziej znane w otoczeniu subkultury znanej pod nazwą „Dresiarze”, najlepiej, gdy owy dres posiada trzy paski. Odzież sportowa, produkowana dla ludzi uprawiających snowboard, narciarstwo, wykonana jest najczęściej z pianki, która jest nieprzemakalna i ma za zadanie odprowadzać wilgoć od ciała. Sprzedawana w sklepach branżowych, bądź w wielkich centrach handlowych.

Odzież sportowa produkowana jest w rozmaitych kolorach i wzorach. Każdy klient znajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor wedle upodobania.

Ceny takiej odzieży sportowej są różnorodne. W zależności od uprawianego sportu. Odzież sportowa może być wykorzystywana także do codziennego użytku. Jest wygodna i człowiek czuje się w niej znacznie luźniej niż w ubraniu wizytowym.

Najczęściej odzież sportowa jest sprzedawana wraz ze sprzętem sportowym jako uzupełnienie wyposażenia osoby uprawiającej dana dyscyplinę sportową.