Skoki narciarskie

skoki narciarskie

Najbardziej popularnym sportem  zimowym w naszym kraju są skoki narciarskie. Można powiedzieć, że na popularyzację tego sportu duży wpływ miały sukcesy Adama Małysza w ostatnich latach. Poza tym skoki narciarskie są bardzo widowiskowym sportem, który przyciąga bardzo wielu kibiców. Skok na samych nartach na odległość kilkudziesięciu metrów wymaga nie małej odwagi.

Gwiazdą skoków narciarskich w Polsce jest Adam Małysz. Niestety w ostatnim czasie nie osiąga już takie wielkich sukcesów jak to bywało dawniej. Mimo to, jest wzorem dla wielu młodych skoczków, którzy zainspirowali się jego sukcesami. Być może już niedługo doczekamy się  następców mistrza.

W naszym kraju istnieją dwie profesjonalne skocznie: skocznia w Wiśle oraz skocznia w Zakopanem. Jednak tylko na tej drugiej rozgrywane są zawody Pucharu Świata. Każdego roku przyciągają one wielu kibiców narciarskiego skakania. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu. Dlatego warto się tam udać.

Skoki narciarskie wymagają odpowiednich predyspozycji oraz umiejętności. Tylko osoby, które mają odpowiedni wzrost, wagę oraz siłę mogą osiągać najlepsze rezultaty. Sport ten jest wyjątkowy pod względem wahań formy. Tylko kilku zawodników zachowuje formę przez całą swoją karierę.