Żużel w Polsce

W naszym kraju bardzo popularny jest żużel. Zawody żużlowe przyciągają na mecze bardzo dużo ludzi. Bardzo często na spotkaniach żużlowych mamy całkowicie zapełnione stadiony. Na większości stadionów żużlowej ekstraklasy możemy spotkać całe rodziny, które tradycyjnie przychodzą na mecze swojej drużyny. Na żużlu, w odróżnieniu od piłki nożnej, wybryki chuligańskie są rzadkością.

Polska ekstraklasa żużlowa jest jedną z jedną z najsilniejszych lig na świecie. W naszej lidze jeżdżą największe gwiazdy światowego speedwaya. Żużlowcy, którzy występują w naszej lidze są stałymi uczestnikami żużlowego Grand Prix. To także ich występy przyciągają na mecze wiele osób.

W naszym kraju w każdym sezonie odbywają się dwukrotnie największe zawody żużlowe, zwane Speedway Grand Prix. Jedno zawody odbywają się co roku w Bydgoszczy, drugie rotacyjnie rozgrywane są różnych miastach Polski. Każde zawody przyciągają wielu kibiców, którzy przychodzą aby kibicować takim zawodnikom jak Tomasz Gollob, Jarosław Hampel czy Rune Holta.

Żużel przyciąga wielu fanów motoryzacji. W odróżnieniu od innych sportów motorowych, takich jak, np. formuła jeden, śledzenie zawodów jest dużo prostsze i wygodniejsze. Emocje płynące z oglądania takich zawodów na żywo są czymś niepowtarzalnym. Warto chociaż raz odwiedzić stadion żużlowy, aby przekonać się o emocjach, jakie powoduje ten sport.